Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (03.12.2018)

Utworzono dnia 07.12.2018

3 grudnia 2018r w Augustowskim Centrum Edukacyjnym obchodzony był Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Uroczystość zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół Specjalnych „Wśród Nas” pod honorowym patronatem Starosty Augustowskiego Jarosława Szlaszyńskiego.

Celem spotkania była integracja lokalnego środowiska osób niepełnosprawnych oraz zaprezentowanie ich twórczości i zainteresowań. Główne przesłanie uroczystości w roku obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę brzmiało:” Łączy nas tak wiele”, rozumiane jako wspólne korzenie, wspólną tożsamość narodową, miłość do Ojczyzny, zarówno tej dużej, jak i tej małej, lokalnej, dotyczącą w tym samym stopniu wszystkich Polaków.

Uroczystość zgromadziła licznych gości: przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Augustowie, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, dyrektorów augustowskich placówek edukacyjnych oraz nauczycieli i liczną grupę dzieci i młodzieży.

Nasze dzieciaki z przedszkola też tam były. Jako najmłodsi uczestnicy uroczystości zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz zatańczyły pięknie „Krakowiaka”.

W trakcie uroczystości podsumowany został także konkurs plastyczny „Aktywni w nauce, terapii i rehabilitacji” organizowany przez Fundację Pomocy Zdrowiu „Harmonia” w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków PEFRON z ROPS w Białymstoku. Oczywiście nasze przedszkole także uczestniczyło w tym konkursie i dwoje dzieci zostało nagrodzonych za piękne prace plastyczne.
Dziekujemy organizatorom za zaproszenie i zapewniamy, że nasze przedszkole zawsze będzie uczestniczyć w "Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych".