Z wizytą w KP Policji

Utworzono dnia 10.06.2016

W dniu 10 czerwca starszaki z Przedszkola Nr  3 z Oddziałami Integracyjnymi mieszczącymi się przy ulicy Tytoniowej odwiedziły Komendę Powiatową Policji. Przedszkolaki  odwiedziły policjantów, w celu bliższego poznania ich codziennej pracy.       Mali goście rozpoczęli swoją wizytę od pomieszczeń oficera dyżurnego jednostki. Następnie dzieci zwiedziły komendę oraz zobaczyły sprzęt jakim dysponuje policja do codziennej służby. Dużym zainteresowaniem wzbudziły policyjne radiowozy, motocykl oraz łódź policyjna. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci był pokaz tresury psa służbowego. Zwiedzający bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania stróżów prawa.

Na zakończenie wizyty pan kom. Paweł Jakubiak przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w czasie wakacji. Uczulił milusińskich przed niebezpieczeństwem jakie może na nie czyhać. Funkcjonariusz policji przypomniał o obowiązku korzystania z kamizelek i elementów odblaskowych podczas jazdy rowerem i spacerów, a także korzystania z siedzisk i fotelików samochodowych w czasie jazdy.

Dla dzieci już sam widok funkcjonariuszy Policji jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone podziękowaniami oraz wspólnym zdjęciem.

Opracowała: Monika  Zielonka