VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny " Wszystkim wesoło, bo czysto i zielono jest wokoło" ( 29.10.2015)

Utworzono dnia 12.11.2015

W dniu 29.10.2015r. w naszym przedszkolu odbyła się VIII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego ph.” Wszystkim wesoło, bo czysto i zielono jest wokoło”, którego organizatorkami  były: A.Simson, A. Simonienko, A. Palczewską, J. Klukowską, E. Sadowską, A. Haraburdę i K. Matejko.

Celem  konkursu było:

- popularyzacja działań proekologicznych i przyrodniczych w środowisku przedszkolnym

- rozwijanie u dzieci zdolności obserwowania, porównywania, porządkowania, tworzenia i doświadczenia

- zdobywanie i pogłębianie wiedzy ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej sadu, ogrodu i lasu

- kształtowanie postawy opiekuńczej wobec przyrody oraz budzenie odpowiedzialności za jej stan

- integrowanie się dzieci i nauczycieli z różnych placówek przedszkolnych.

W konkursie udział wzięły dzieci z 5 augustowskich przedszkoli. Tematem przewodnim konkursu były zagadnienia związane z darami jesieni lasu, ogrodu i sadu. Dzieci zmagały się z szeregiem konkurencji takich jak: segregacja darów jesieni, rozwiązywanie zagadek słownych, przyporządkowanie liści drzew do odpowiednich owoców, rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą zmysłów, układanie puzzli 3D z warzyw oraz wykonanie lampionu z dyni. Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, którą można było zauważyć po uśmiechniętych buziach dzieci. Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwało jury. Wszystkie drużyny zajęły I miejsce.

Na zakończenie Pani dyrektor Marzena Górna pogratulowała zawodnikom za ogromną wiedzę na temat przyrody i wręczyła dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.