"Święto Pieczonego Ziemniaka"

Utworzono dnia 13.10.2015

Dnia 18.09.2015r w  Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie odbyło się  "Święto Pieczonego Ziemniaka" w formie festynu sportowo- rekreacyjnego. W tym dniu „starszaki” pojechały autokarami do gospodarstwa wiejskiego w Żarnowie Drugim. Z kolei „maluszki” obchodziły to święto na placu przedszkolnym uczestnicząc w podobnych konkurencjach sportowych.

Dużo radości sprawiła nam piękna słoneczna pogoda, atmosfera świętowania oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorki, które przeprowadziły szereg ciekawych zadań, w których głównym bohaterem był ziemniak.

W zabawę wprowadził nas okrzyk: „ Hip, hip, hura, niech zabawa z ziemniakiem trwa” , który dzieci powtarzały po każdej konkurencji sportowej.

Dzieci brały udział w różnych ziemniaczanych zmaganiach, takich jak:

- zabawa tropiąca „ Wykopki”, czyli szukanie ziemniaków

- konkurencja sportowa „ Sadzenie ziemniaków”, w której dzieci sadziły i zbierały ziemniaki

- konkurencja dla pań „ Kto szybciej?”, polegająca na jak najszybszym obraniu obieraczką  ziemniaków

- konkurencja sportowa „ Bieg z ziemniakiem”- bieg z ziemniakiem na paletce od badmintona

- konkurencja sportowa „ Transporter ziemniaków’ , w której jedno dziecko za drugim podawało ziemniaki stojąc w rozkroku

- konkurencja plastyczna „ Ziemniaczany plakat”, gdzie zadaniem każdej grupy było wykonanie plakatu za pomocą ziemniaczanych stempelków.

Wiele śmiechu i radości sprawiła dzieciom wspólna zabawa przy ognisku oraz niespodzianka w postaci dojenia krowy przez gospodynię - Panią Tereskę, a także oglądanie zwierząt wiejskich ( indyki, kury, perliczki, kaczki, gęsi…)

Uwieńczeniem tej świetnej zabawy było wręczenie dyplomów dzieciom grup starszych za sportowe zmagania.

Był to dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Organizatorki: Anna Orchowska, Krystyna Matejko, Anna Haraburda, S. Orbik, A. Palczewska, Aneta Rozmysłowicz, i Małgorzata Piekarska  wraz z dziećmi i Panią Dyrektor dziękują Państwu Teresie i Grzegorzowi Haraburda za udostępnienie łąki oraz ciekawy pokaz gospodarstwa wiejskiego.

Święto Pieczonego Ziemniaka - Żarnowo Drugie 18 września 2015 r.

Utworzono dnia 18.09.2015, 19:24