Utworzono dnia 27.11.2015

W dniu 25 listopada 2015r. Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie  uroczyście obchodziło Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.
       Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzień rozpoczęliśmy od śniadanka z ulubionym przysmakiem misia- złocistym, zdrowym miodkiem, który bardzo wszystkim smakował. Następnie  przedszkolacy wzięły udział w zajęciach o tematyce misia np.: quiz  pt.,,Co lubią misie?”, taniec z misiem, tor przeszkód, zabawy ruchowo- naśladowcze, prace plastyczne wykonane różnymi technikami.  Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach.  W tym dniu personel administracyjny przedszkola czytał dzieciom bajeczki o  popularnych misiach jak: Kubuś Puchatek, Miś Kolargol, Miś Uszatek...

Punktem kulminacyjnym naszej uroczystości było wspólne wykonanie ogromnego wizerunku misia, poprzez odbicie umoczonych dłoni w brązowej farbie na sylwecie przyjaciela dzieci.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.