Przedszkolaki w Straży Pożarnej

Utworzono dnia 20.05.2016

W dniu 18 maja 2016 r., starszaki z naszego przedszkola wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę autobusem komunikacji miejskiej MPK do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały serdecznie powitani przez Panów Strażaków, którzy chętnie zapoznali małych miłośników straży z tajnikami swojej pracy.

Dzieci  mogły z bliska oglądnąć wozy pożarnicze oraz  sprzęt, który jest na ich wyposażeniu, jak również wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy  strażaka. Dużo radości sprawiło dzieciom możliwość wejść do wozu strażackiego, a nawet przejechania się nim na sygnale. Przez krótką chwilę przedszkolaki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm oraz lać wodę z prawdziwego węża strażackiego. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci było wzniesienie się w górę za pomocą wysięgnika strażackiego.

Celem naszej wycieczki było kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, utrwalenie wiadomości na temat wykonywanych niebezpiecznych zawodów ratujących życie drugiemu człowiekowi, a także przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas w czasie wycieczki.

Za miłe spotkanie panie wraz z dziećmi podziękowały strażakom, a na pamiątkę naszej wizyty wręczyły Panom Strażakom własnoręcznie wykonaną figurką przedstawiającą hełm strażacki z toporkiem.

Wracając do przedszkola, dzieci opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych augustowskich strażaków jeszcze raz!

Opracowała Monika Alicja Zielonka