III Wernisaż Plastyczny p.h. "Nie jestem sam, bo kolegów mam"

Utworzono dnia 16.02.2016

Dnia 15.02.2016r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu odbył się III Wernisaż Plastyczny pod hasłem „ Nie jestem sam, bo kolegów mam…”, połączony z zabawą walentynkową.

Celem tej imprezy było:

- rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie

- pogłębianie przyjaźni między dziećmi

- kształcenie postawy koleżeństwa i przyjaźni

- wzmacnianie pozycji dziecka poprzez pełną akceptację w czasie zabawy

W tym dniu w całym przedszkolu dominował kolor czerwony - symbol miłości i przyjaźni.

Wszystkie dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami  wykonały na grupach przepiękne plakaty  różnymi technikami plastycznymi, których tematem przewodnim było koleżeństwo i przyjaźń. Następnie każda grupa zaprezentowała swoją pracę rymowanką, piosenką lub opowiadaniem na forum całego przedszkola.

Zabawę walentynkową rozpoczęliśmy od piosenki „ Przedszkole – drugi dom”, którą wszystkie przedszkolaki doskonale znają. Następnie odbyły się radosne i integracyjne zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe z kolorowymi wężykami, puszczanie i łapanie baniek,  tańce z balonem w parach w rytmie cha – cha, zabawa z piosenką „ Lustra”. Każda grupa ułożyła też wielkie serce z wylosowanych materiałów, np. z muszelek, jabłek, klocków…

Na zakończenie zabawy dzieci złożyły „ Przysięgę Dobrego Kolegi”, a na znak poparcia przykleiły serduszka ze swoimi imionami.

Podsumowaniem wernisażu było wręczenie przez panią dyrektor dyplomów oraz „Serc Przyjaźni” dla każdej grupy. Wszyscy doskonale się bawili, na pewno spotkamy się za rok!

Galerię prac można podziwiać na holu naszego przedszkola.

Dziękujemy za współpracę Rodzicom i Paniom z grup: A. Klekotko – Harasim, K. Matejko, S. Orbik.