III Międzyprzedszkolny Konkurs o zdrowym stylu życia " Moje zdrowie w moich rękach"

Utworzono dnia 20.05.2016

Dnia 19 maja 2016r. w naszym przedszkolu odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs o zdrowym stylu życia „ Moje zdrowie w moich rękach”.

W konkursie brały udział  dzieci 5-6 letnie z augustowskich przedszkoli.  Celem konkursu było propagowanie i kształtowanie zdrowego stylu życia, wykazanie się wiedzą, z tego co sprzyja , a co zagraża zdrowiu a także integrowanie społeczności przedszkolaków.

Podczas zdrowotnych potyczek panowała radosna i przyjazna atmosfera. Było dziewięć różnych zadań, za których wykonanie drużyna otrzymywała po 1 punkcie w postaci orzeszka.

Dzieci miały za  zadanie odpowiedzieć na zagadki dotyczące zdrowego stylu życia, ułożyć warzywne puzzle i wymienić przynajmniej jedną potrawę, do której się tego warzywa używa, posegregować produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe, rozpoznać po smaku z zawiązanymi oczami warzywa i owoce, wybrać przedmioty służące do higieny, wykazać się wiedzą o zdrowiu w quizie, rozpoznać numery ratunkowe  oraz nakryć stół do obiadu.

Zadania nie sprawiły dzieciom  trudności, co można było zauważyć po radości i uśmiechach na ich twarzach.

Między zadaniami dzieci z każdego przedszkola prezentowały przygotowane wcześniej przez siebie plakaty i hasła o zdrowym stylu życia.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy zdrowotnych zmagań  otrzymali z rąk Pani dyrektor Marzeny Górnej dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorzy konkursu K.Matejko, M.Piekarska, K.Żukowska, A. Rozmysłowicz i S.Orbik serdecznie dziękują za współudział przedszkoli w zdrowotnych zmaganiach i zapraszają na kolejne.