II Międzyprzedszkolny Konkurs o zdrowym stylu życia " Moje zdrowie w moich rękach"

Utworzono dnia 27.05.2015

Dnia 21 maja 2015 r w naszym przedszkolu odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs o zdrowym stylu życia „ Moje zdrowie w moich rękach”.

W konkursie brały udział  dzieci  6 letnie z augustowskich przedszkoli.   Każda drużyna liczyła po 2 przedszkolaków. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor, logopeda i intendentka. Każda drużyna otrzymywała za każde wykonane  zadanie 1 punkt w postaci jabłka.

Podczas zdrowotnych potyczek panowała radosna i przyjazna atmosfera. Uczestnicy mieli  za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytania dotyczące zdrowego stylu życia, dokończyć  zdrowotne rymowanki, ułożyć warzywne puzzle i wymienić przynajmniej jedną potrawę do której się tego warzywa używa, posegregować przedmioty   w/g obrazka, który dotyczył zdrowotnych zachowań, odgadnąć smak wypitego przez słomkę soczku oraz namalować plakat „ Jak dbają o swoje zdrowie”.

Zadania nie sprawiły im wiele trudności, co można było zauważyć po uśmiechach na twarzach dzieci.

Punktem kulminacyjnym konkursu, który sprawił wiele radości były  zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki  własnoręcznie wykonane i ze smakiem zjedzone przez dzieci.

Na zakończenie konkursu przedszkola i uczestnicy zdrowotnych zmagań  otrzymali marchewkowe dyplomy oraz sportowe prezenty.

Organizatorzy konkursu K.Matejko, M.Piekarska, K.Żukowska, A. Rozmysłowicz i S.Orbik serdecznie dziękują za współudział przedszkoli w zdrowotnych zmaganiach i zapraszają na kolejne.